Ohjelma

MAANANTAI 3.8.2020 | Harjoittelupäivä

  • Rata varattu SM-kilpailuun osallistuville harjoittelua varten koko päiväksi
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 10:00 – 16:00

 

TIISTAI 4.8.2020 | Harjoittelupäivä

  • Rata varattu SM-kilpailuun osallistuville harjoittelua varten koko päiväksi
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 10:00 – 16:00

 

KESKIVIIKKO 5.8.2020 | Harjoittelupäivä

  • Rata varattu SM-kilpailuun osallistuville harjoittelua varten koko päiväksi
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 10:00 – 16:00
  • Pelaajakokouksen osalla tiedotamme myöhemmin

 

TORSTAI 6.8.2020 | 1. kilpailupäivä

  • Frisbeegolf SM 2020, 1. kilpailukierros
  • Lähdöt kierrokselle klo 08:00 alkaen, 15 minuutin lähtövälit
  • Lähtöjärjestys
    FPO, 5 ryhmää, arvotut ryhmät (1 feature card)
    MPO, 25 ryhmää, arvotut ryhmät (1-2 feature cardia)
  • 1. kierroksen lähtöajat: https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard_groups&ID=1359382
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 7:30 alkaen

 

PERJANTAI 7.8.2020 | 2. kilpailupäivä

  • Frisbeegolf SM 2020, 2. kilpailukierros
  • Lähdöt kierrokselle klo 08:00 alkaen, 15 minuutin lähtövälit
  • Lähtöjärjestys
    MPO, 25 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
    FPO, 5 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
  • 2. kierroksen lähtöajat https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard_groups&ID=1405128
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 7:30 alkaen

 

LAUANTAI 8.8.2020 | 3. kilpailupäivä

  • Frisbeegolf SM 2020, 3. kilpailukierros
  • Lähdöt kierrokselle klo 08:00 alkaen, 15 minuutin lähtövälit
  • Lähtöjärjestys
    MPO, sijat 100-21, 20 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
    FPO, sijat 20-1, 5 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
    MPO, sijat 20-1, 5 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
  • 3. kierroksen lähtöajat https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard_groups&ID=1405129
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 7:30 alkaen

 

SUNNUNTAI 9.8.2020 | 4. kilpailupäivä

  • Frisbeegolf SM 2020, 4. kilpailukierros (finaalikierros)
  • Lähdöt kierrokselle klo 08:00 alkaen, 15 minuutin lähtövälit
  • Lähtöjärjestys
    MPO, sijat 100-21, 20 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
    FPO, sijat 20-1, 5 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
    MPO, sijat 20-1, 5 ryhmää, käänteinen tulosjärjestys
  • 4. kierroksen lähtöajat https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard_groups&ID=1405132
  • Kilpailutoimisto avoinna klo 7:30 alkaen
  • Palkintojen jako tulosten selvittyä

 

Alustava aikataulu. Järjestäjä pidättää oikeudet muutoksiin.