Ohjelma

2018 SM-kisaviikon ohjelma

4. kierroksen lähtöajat ja ryhmät löydät täältä.

Maanantai 23.7. Harjoittelupäivä
Rata varattu SM-kisojen osallistujille Koko päivä
Powergripin myymälä avoinna 10.00-19.00
Pelaajien ilmoittautuminen, kisatoimisto 12.00-16.00
Tiistai 24.7. Harjoittelupäivä
Rata varattu SM-kisojen osallistujille Koko päivä
Powergripin myymälä avoinna 10.00-19.00
Pelaajien ilmoittautuminen, kisatoimisto 12.00-16.00
Keskiviikko 25.7. Harjoittelupäivä
Rata varattu SM-kisojen osallistujille Koko päivä
Powergripin myymälä avoinna 10.00-19.00
Pelaajien ilmoittautuminen, kisatoimisto 12.00-16.00
Pelaajakokous & avajaiset, Tampereen frisbeegolfkeskus 19.00-20.00
Torstai 26.7. 1. kierros
SM-kisat, 1. kierros 8.00-17.30
Ensimmäinen lähtöaika 8.00
Viimeinen lähtöaika 13.00
Powergripin myymälä avoinna 7.30-19.00
Kioski auki 10.00-18.00
Staff Open 18.00-22.00
Perjantai 27.7. 2. kierros
SM-kisat, 2. kierros 8.00-18.00
Ensimmäinen lähtöaika 8.00
Viimeinen lähtöaika 14.00
Powergripin myymälä avoinna 7.30-19.00
Kioski auki 10.00-18.30
Yleisökierros, lisätietoja 18.00-22.00
Lauantai 28.7. 3. kierros
SM-kisat, 3. kierros 8.00-18.00
Ensimmäinen lähtöaika 8.00
Viimeinen lähtöaika 14.00
Powergripin myymälä avoinna 7.30-19.00
Kioski auki 10.00-18.30
Yleisökierros, lisätietoja 18.00-22.00
Sunnuntai 29.7. 4. kierros
SM-kisat, finaalikierros, lähtöajat 8.00-18.00
Ensimmäinen lähtöaika 8.00
Viimeinen lähtöaika 14.00
Powergripin myymälä avoinna 7.30-19.00
Kioski auki 10.00-18.30
Palkintojenjako ~18.00

Alustava aikataulu. Järjestäjä pidättää oikeudet muutoksin.

Lähtöajat luokittain

Alla alustavat päiväkohtaiset lähtöajat.

1. kierros Luokka / ryhmä
8:00-12:00 Avoimen luokan lähtöajat
12:10-12:50 Naisten luokan lähtöajat

4. kierroksen lähtöajat ja ryhmät nähtävissä Disc Golf Metrixissä.

Kierrokset 2-4 Luokka / ryhmä
8:00-11:10 Avoimen luokan sijat 21-100
11:20-11:50 Naisten luokan lähtöajat
12:00 Naisten luokan kärkiryhmä, sijat 1-4
12:40 Avoimen luokan 5. ryhmä, sijat 17-20
13:00 Avoimen luokan 4. ryhmä, sijat 13-16
13:20 Avoimen luokan 3. ryhmä, sijat 9-12
13:40 Avoimen luokan 2. ryhmä, sijat 5-8
14:00 Avoimen luokan 1. ryhmä, sijat 1-4

Tarkat ryhmäkohtaiset lähtöajat ilmoitetaan kutakin kierrosta edeltävänä iltana ja yllämainittuihin aikoihin voi vielä tulla muutoksia. Lähtöaika tulee vielä tarkistaa, kun ne on julkaistu.